فراتر بیندیش!

مجری طرح های نوین شبکه

مرکز تماس

02632703242- 09126622392

معادله پیچیده توییتر و دولت آمریکا؛ میلیاردها دلار جریمه بیخ گوش ایلان ماسک

دسته بندی مقالات

خوزستان، اهواز، خیابان آزادگان

info@evaco.com

091612365478

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 16

معادله پیچیده توییتر و دولت آمریکا؛ میلیاردها دلار جریمه بیخ گوش ایلان ماسک
243
19 فوریه 2022
Jalali

به موجب توافق‌نامه‌ی بین دولت آمریکا و توییتر، کمیسیون FTC تا سال ۲۰۴۲ به دقت روی این شبکه‌ی اجتماعی نظارت می‌کند و هرگونه اشتباه از سوی ماسک ممکن است میلیاردها دلار جریمه به‌دنبال داشته باشد.

اگر رئیس‌جمهور آمریکا معادل ۵۰۰ دلار بنزین رایگان به شما پیشنهاد می‌کرد، قبول می‌کردید؟ فالورهای حساب توییتری باراک اوباما در سال ۲۰۰۹ با چنین سؤال عجیبی مواجه شدند، زمانی که یک هکر به حساب اوباما و ده‌ها نفر از افراد سرشناس دیگر دسترسی پیدا کرد و توییت‌هایی جنجالی نوشت. در آن زمان گفته شد که هکر، نام کاربری و رمز عبور یکی از کارکنان توییتر را یافته و ازطریق این اطلاعات وارد حساب شرکتی او شده است.

فاجعه‌ی سال ۲۰۰۹، دو سال بعد هزینه‌ی سنگینی برای توییتر داشت. دولت آمریکا در سال ۲۰۱۱ توییتر را مجبور به امضای توافق‌نامه‌ای کرد که به موجب آن، کمیسیون فدرال تجارت (FTC) اجازه پیدا کرد به مدت ۲۰ سال روی رویکردهای امنیتی شبکه‌ی اجتماعی متن‌محور نظارت کاملی داشته باشد.

در اوایل سال ۲۰۲۲، شرایط برای توییتر بدتر شد. دولت آمریکا در تحقیقاتش متوجه شد توییتر از شماره‌تلفن بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر آمریکایی‌اش سوءاستفاده کرده است. درنتیجه‌ی این اتفاق توییتر ۱۵۰ میلیون دلار جریمه شد و بازه‌ی نظارت FTC بر سیاست‌های امنیتی توییتر افزایش پیدا کرد. دولت آمریکا در آن زمان توییتر را یک شرکت «سابقه‌دار» توصیف کرد که با وجود اقدام قانونی از سوی دولت در سال ۲۰۱۱، به اقدامات غیرقانونی ادامه داده است.

یک پاسخ به “معادله پیچیده توییتر و دولت آمریکا؛ میلیاردها دلار جریمه بیخ گوش ایلان ماسک”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *